Türkiye 5G’ye Hazırlanıyor

nokia-super-hizli-5gyi-test-etmeye-hazirlaniyor_640x360

Hepimizin bildiği gibi 2015 bitmeden Türkiye 4G teknolojisi ile tanışıyor olacaktır.Şayet 4G Teknolojisi konusunda haberimizi okumadı iseniz hemen okumanızı tavsiye ederiz.Daha 4G dahi derken bizim için hayal gibi gelen hız miktarı acaba 5G ile neler olacak gibi sualler gelmeye başladı.

5G için ilk test çalışmaları 2014 seneninde Japonya’da başladı.internet Hızının 10GPS’ye kadar çıkartmak için yapılan çalışmalar muvaffakiyet ile sonuçlanmaya başlanmıştı.3G ile kullandıgığımız internet hızı 5G olduğu vakit şuanki hızımızla kıyas olarak 1000 kat daha fazla olacaktır.Bizler için hayal gibi gelsede Avrupa ülkeleri 5G için simdiden çalışmalarını hazırlamaya başladılar.

Türkiye 4G ye dahi daha geçmemişken şimdiden 5G teknolojisine geç kalmamak için AR-GE’nin çalışmalara başladığını öğrendik.2015-2018 çalışma ve stratejik tasarıya göre Türkiye 2018 seneninden sonra 5G için her şeye hazır olmayı ve 2020 seneninde 5G’ye tamamiyle geçiş için katılım sağlanacak.

Peki 5G ile Hayatımızda Neler Değişecek ?

Evvela internet hızımız şuankiden 1000 kat daha hızlı olacak.Bir film indirmek 1 sn yede gerçekleşecek.5G sayesinde insansız ve araçsız teknolojiler artık olası olacak.İnternette hız meselesi nerdeyse kalkmış olacak.Mobil bilgisayar ve tabletlerde işletim sistemlerine gerek kalmayacak.Online oyunlarda artık karakterlere tuşlar yerine komutla hükmedilecek ve son olarakta hayatımızda robotları sık sık görmeye başlayacağız.

Bir evvelki yazımız olan Bütçenize Uygun iPhone Gerçek Olacak Mı? başlıklı yazımızda düşük fiyatlı iphone, iphone fyat ve fiyat ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir